In Persona Nowoczesne zarządzanie

Kilka słów o mnie - co robię i dlaczego?

Jestem psychologiem, absolwentem Wydziału Psychologii UW, dziś niezależnym trenerem-konsultantem oraz właścicielem firmy In Persona. Moja kariera zawodowa zaczęła się w roku 1996 roku, gdy zacząłem pracować na Wydziale Psychologii UW i w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej zajmując się pracą dydaktyczną i prowadząc badania w obszarze psychologii klinicznej. W 2005r. obroniłem pracę doktorską.

Spotkanie z biznesem rozpocząłem w r. 2001 zaczynając pracę dla firmy doradczej Cap Gemini Ernst & Young w dziale HR Strategy & Transformation. W czasie kilkuletniej współpracy z CGE&Y brałem udział w licznych projektach dla dużych organizacji z wielu branż, m.in. Citi Bank, Philip Morris Polska, Polpharma, BZ WBK, Fiat Auto Poland. Różnorodność doświadczeń, możliwość obserwowania organizacji w zmianie i ocena wyzwań, jakie stoją przed kadrą zarządzającą oraz pracownikami działu personalnego pozwala mi dziś pomagać innym organizacjom w zmianach, jakie przechodzą. Praca w firmie konsultingowej to nie tylko prace doradcze - ale również szkolenia i warsztaty strategiczne dla kadry menedżerskiej wielu szczebli oraz zespołów przez nich prowadzonych.

W 2001 roku zacząłem współpracę z firmą Specialist & Friends, która jako jedna z kilku weszła w marcu 2003r. w skład powstającej wtedy firmy House of Skills - dziś lidera w zakresie usług szkoleniowych w Polsce. Od tego czasu do dziś poprowadziłem ponad 1000 dni szkoleniowych, pracując dla firm FMCG, firm branży telekomunikacyjnej, motoryzacyjnej, banków i firm świadczących usługi w zakresie ubezpieczeń, firm branży budowlanej i przemysłu ciężkiego. Jestem doświadczonym trenerem biznesu, nadal współpracuję z House of Skills jako trener-freelancer.

Pracuję również jako niezależny coach wzbogacając swe możliwości w tej roli o wiedzę i umiejętności kontaktu psychologa, czego nie potrafi wiele osób zajmujących się coachingiem bez odpowiednich kwalifikacji. Wiedza i umiejętności psychologa oraz doświadczenie konsultanta oglądającego procesy i relacje w organizacjach czynią coaching w moim wydaniu efektywnym.

Moja praktyka zawodowa obejmuje też działania terapeutyczne - prowadzę prywatną praktykę psychoterapeutyczną pomagając w ramach spotkań indywidualnych oraz pracy z parami i rodzinami. Ukończyłem studium psychoterapii systemowej przy Zakładzie Terapii Rodzin Collegium Medicum UJ. Psychologia jest moją prawdziwą pasją. Potrafię zastosować jej osiągnięcia w pracy klinicznej i wspieraniu biznesu.

W ciągu tych lat przez prowadzone przeze mnie zajęcia, warsztaty i szkolenia przewinęło się naprawdę wiele osób. Gdy patrzę jak podczas zajęć i spotkań odważnie podejmują one decyzje o poważnych zmianach w pracy zawodowej, czy życiu prywatnym, zastanawiam się, czy rzeczywiście uda się je skutecznie wprowadzić w życie?, czy osoby te odczują siłę zmiany - poprawę samopoczucia i efektywności. Czy i co zacznie się dziać inaczej w ich rodzinach i w życiu zawodowym? Sekunduję tym zobowiązaniom. Od postanowień o zmianach do korzystania z ich efektów niekiedy droga jest długa i trudna - ale Ci którzy rzeczywiście angażują swój wysiłek i czują korzyści innego życia nie chcą się cofać do przeszłości. Więcej - często martwią się, że zbyt późno zaczęli starać się o siebie bardziej.

Moja rola to uważne towarzyszenie w tej podróży ku zmianie, dawanie oparcia w chwilach kryzysu, pomocy w podejmowaniu decyzji. Jednak główna zasada, jak mi przyświeca w tych działaniach to pozostawienie maksymalnie dużo przestrzeni i to, by wziąć samodzielnie odpowiedzialność za życiowe wybory i ich konsekwencje. Zaniechanie decyzji i porzucenie odpowiedzialności za siebie (lub brak doświadczeń w samodzielnym decydowaniu o sobie) to w mojej ocenie główne źródło trudności, jakich wszyscy doświadczamy i z jakimi na co dzień przychodzi nam się mierzyć.

Projektując działania doradcze, pisząc programy szkoleń posiłkuję się pomocą zaufanych trenerów i doradców, za których jakość działań w pełni odpowiadam. Mimo chęci działania niszowego i cenienia kameralności, inni ludzie znający się na swym fachu i potrafiący nawzajem dodawać sobie siły mogą razem więcej.

Piotr Kiembłowski

Piotr Kiembłowski